انواع فرم بدن را بشناسید

در این مقاله به برسی انواع فرم اندام ها پرداخته می شود.

فهرست مطالب

بدن هر شخص، شکل و فرم خاص خود را دارد و این بخشی از چیزی است که ما را منحصر به فرد می‌کند. بعضی چاقند، بعضی لاغرند، بعضی شانه‌های پهنی دارند، بعضی دیگر شکم بزرگی دارند، بعضی قد بلندند، بعضی قد کوتاهی دارند و … همه با هم فرق داریم و استایل های متفاوتی داریم. با این حال اگر فرم اندام خود را بهتر بشناسیم، می‌توانیم انتخاب‌های بهتری در زمینه‌ی انتخاب لباس داشته باشیم و بتوانیم نقاط ضعف آن را بهتر بپوشانیم و استایل های بهتری را با هم ست کنیم. از این رو شناخت انواع فرم بدن، اهمیت زیادی دارد و به ما در استایل کردن بهتر لباس کمک می کند و این عمل باعث می شود از برند نورا خرید کنیم. در ادامه در مورد انواع فرم‌های بدن و نکاتی که باید در انتخاب استایل‌های مختلف رعایت کنند بیشتر توضیح خواهیم داد

فرم بدن مقالات نورا

در اولین فرم از انواع فرم بدن یعنی اندام مستطیلی، اندازه‌ی شانه، سینه، کمر و باسن تقریباً یکسان است.  انحنای دور کمر یا گودی آن به ندرت در بدن دیده می‌شود و همین موضوع می‌تواند دردسرهایی برای افراد به وجود آورد. با کوچکترین اشتباه در انتخاب لباس‌، ممکن است اندامتان شبیه به پسر بچه‌ها شود. با این حال مانند هر فرمی، شما نیز نقاط قوت خود را دارید. نقاط قوت بدن شما، پاهای شماست و باید استایل خود را روی آنها متمرکز کنید.

• بهترین لباس‌ها برای این فرم بدن:

شلوار جین چسبان، شلوار راسته مزون نورا و لباس‌های تنگ، کمربند‌های باریک، جوراب شلواری

• بدترین لباس‌ها برای این فرم بدن:

لباس‌هایی با پایین تنه‌ی گشاد، کلوش و خمره‌ای، شلوارهای دمپا گشاد و لباس‌هایی که برش‌های عرضی دارند.

فرم بدن مزون نورا

اندام مثلثی یا گلابی شکل

در این فرم از انواع فرم بدن، شانه‌ها و سینه‌های لاغرتر و باسن و ران‌ها بزرگتر هستند. بیشتر این افراد بازوهای ظریفی نیز دارند. اما در مورد کمر چنین نیست. کمر این افراد بیشتر پهن است. نقطه ضعف این شکل اندامی پایین تنه است یعنی شکم، باسن و ران‌ها. بنابراین باید تمرکز را از این قسمت‌ها بردارید و روی کمر، سینه و شانه‌ها تمرکز کنید. یکی از بخش‌هایی که بیشتر افرادِ دارای این فرم از آن ناراضی ‌هستند، پهلوها به ویژه در بخش پشتی است که باید با انتخاب درست پوشانده شوند تا استایل های بهاری و تابستانه جذابی داشته باشند.

فرم بدن مقالات مزون نورا

• بهترین لباس‌ها برای این فرم بدن:

 لباس‌هایی که تمرکز روی شانه، بازوها و سینه‌ است مانند لباس‌های یقه قایقی، لباس‌هایی که آستین‌های پفی دارند، شلوارهای با رنگ تیره، لباس‌ زیرهای اسفنجی که تعادل را به بدن برگرداند.

• بدترین لباس‌ها برای این فرم بدن:

کمربند، شلوارهای رنگی و شاد بهاری، لباس‌های برند نورا که روی قسمت باسن چین‌دار می‌شوند، دامن‌های چین‌دار، دامن بسیار تنگ، شلوار راسته های مزون نورا، لباس‌های آستین کوتاه، دامن‌ها یا شلوارک‌هایی که درست زیر باسن تمام می‌شوند.

اندام بیضی شکل

اگر بدن شما بیضی شکل است، یعنی سینه‌‌هایتان برجسته‌تر از بخش‌های دیگر اندامتان است. باسن باریک است و قسمت میانی پر به نظر می‌رسد. در این انواع فرم بدن قبل از هر جای دیگری در شکم خود وزن اضافه احساس می‌کنید. گودی کمر چندان مشخص نیست و این بخش در کنار سینه‌ها، پهن‌ترین بخش بدن است.

• بهترین لباس‌ها برای این فرم بدن:

یقه هفت، لباس‌های راه ‌راه، لباس‌های کمربند‌دار، دامن ماهی، شلوارهایی که نزدیک باسن جیب دارند، دامن‌های روی زانو

• بدترین لباس‌ها برای این فرم بدن:

لباس‌های گشاد یا اور سایز، تیشرت‌های بیش از حد تنگ، یقه‌های پهن مثل یقه قایقی، لباس‌هایی که روی سینه جیب دارند، اکسسوری‌های درشت، یقه اسکی

اندام سیبی یا مثلث معکوس

در این فرم از انواع فرم بدن، سینه و بازوها پهن و بزرگ است در حالی که باسن و کمر باریک هستند. بسیاری از زنان بازو و سینه‌های بزرگ را دوست ندارند و این قسمت‌ها، نقاط ضعف این فرم اندامی هستند. بنابراین باید از پوشیدن لباس‌هایی که تمرکز را به سمت آنها جلب می‌کند، خودداری کنید و می توانند از عباها یا عبایای یا حتی مانتو عبایی های برند نورا استفاده کنند.

نورا مقالات انواع فرم بدن

• بهترین لباس‌ها برای این فرم بدن:

 لباس‌های چین‌دارنورا، لباس‌های یقه هفت، لباس‌هایی از جنس پارچه‌های نرمی که کامل روی بدن قرار می‌گیرند، پیراهن‌های شیک با خط‌های عمودی یا آنهایی که از وسط باز می‌شوند، شلوارهای دمپا گشاد، کفش‌های کتانی بزرگ.

• بدترین لباس‌ها برای این فرم بدن:

یقه‌های چند لایه و حجیم، آستین‌های پفی، لباس‌هایی با دور کمر تنگ، شلوارهای ساده یا تیره، اکسسوری‌های زیاد دور گردن

اندام مثلث معکوس

افرادی که این نوع از انواع فرم بدن را دارند، شانه‌های پهن، باسن کوچک و پاهای باریکی دارید. اگرچه انحنای کمر مشخصی ندارند، اما بالاتنه‌ی آنها حجیم است و باید برجسته شود تا توجه را از کمر دور کند.

• بهترین لباس‌ها برای این فرم بدن:

لباس‌های یقه هفت، شلوارهای فاق بلند، شلوارهای دمپا گشاد، شلواری رنگی بهاری

• بدترین لباس‌ها برای این فرم بدن:

دامن‌های راسته، لباس‌های آستین سه ربع، لباس‌های با آستین پفی، یقه‌های حجیم، لباس‌های کمر گشاد، لباس‌هایی با شانه‌های پف‌دار

فرم بدن مقالات و اخبار مزون نورا

اندام ساعت شنی

ساعت شنی، اندامی است که در آن سینه‌ها و باسن بزرگتر از دور کمر است. دقیقاً شبیه به یک ساعت شنی. این نوع از انواع فرم بدن، رسماً بهترین شکل بدنی برای زنان است و شما می‌توانید طیف زیادی از لباس‌های را بپوشید. اما تمرکز اصلی باید به انحنای کمرتان باشد که مهمترین مزیت این فرم است.

• بهترین لباس‌ها برای این فرم بدن:

یقه‌های هفت و بسیار بلند، کمربند به ویژه انواع پهن و بزرگ، شلوارهای دمپا گشاد، دامن‌های چاک‌دار، لباس‌های کمر چین.

• بدترین لباس‌ها برای این فرم بدن:

یقه‌های پهن، لباس‌هایی که دور کمرشان آزاد است، شلوارهای با دمپای تنگ، شلوارهای فاق بلند

فرم بدن مقالات مزون نورا

اندام ورزشی یا پسرانه

یکی دیگر از انواع فرم بدن زنانه که به تازگی دسته بندی شده است، اندام ورزشی است که عضلانی بوده و به وضوح انحنای آن قابل مشاهده است. گردن پهن، بازوهای درشت (اما نه شل)، ران پای سفت و برجسته از مشخصه‌های این اندام است.

• بهترین لباس‌ها برای این فرم بدن:

لباس‌های روی زانو، کمربند، لباس‌های بدون شانه (دکلته)، یقه قایقی، یقه اسکی، اکسسوری‌های ظریف

• بدترین لباس‌ها برای این فرم بدن:

تاپ‌های دو بندی، لباس‌ها یا ژاکت‌های گشاد، یقه هفت، یقه‌های دراپه، اکسسوری‌های درشت

image
فرم بدن مقالات مزون نورا2

اندام قاشقی

در فرم بدن قاشقی یا گلابی، باسن بزرگتر از همه اندام‌های دیگر است. تمایل به افزایش وزن در قسمت فوقانی، به خصوص ناحیه معده، بازوها و ران‌ها معطوف می‌شود. چربی‌هایی که دور کمر و پهلو جمع شده‌اند، بزرگترین مشکل فرم بدن قاشقی برای زنان هستند.

و اگر فرم بدن شما قاشقی است، برای بالاتنه لباس‌هایی با رنگ روشن بپوشید، اما لباس‌های قسمت‌های میانی و پایین‌تنه را از رنگ تیره انتخاب

فرم بدن مقالات مزون نورا3

کنید تاپ‌های یقه قایقی، یقه اسکوپی، دامن کوتاه، تاپ‌هایی با تزئینات در قسمت یقه، گوشواره و کردنبندهای بزرگ، کت‌های اپل‌دار و سوتین‌های اسفنج بپوشید.اما آنچه باعث می‌شود استایل شما با فرم بدن‌تان همگام نباشد، انتخاب‌های اشتباهی همچون شلوار جین مخروطی، پیراهن‌های بدون برش و الگو، تاپ با برش زیر سینه، لباس آستین‌ کوتاه با یقه‌های گرد، لباس‌هایی که در زیر سینه چین‌دار هستند، تاپ‌هایی با شانه‌های باریک، دامن‌ها و شلوارک‌های کوتاه، کفش‌های پنجه گرد و صندل‌های بنددار است.

اندام الماسی

اگر بدنی به شکل الماس دارید، باسن شما پهن و سینه باریک و در راستای شانه‌های شما خواهد بود. قسمت میانی بدن‌تان مانند بدن‌های بیضی شکل پر به نظر می‌رسد. در این بدن‌ها کمر فرم مشخصی ندارد و تمایل به افزایش

image 2

وزن در اطراف شکم معطوف می‌شود و قسمت ران پا وزن بیشتری دارد. اما بهترین ویژگی فرم بدن الماسی مربوط به بازوها و پاها است. بازوهای شما باریک و خوش فرم هستند و پاها به خوبی فرم گرفته‌اند..

رمز موفقیت برای داشتن استایل مناسب با اندام الماسی شکل این است که یک تعادل فوق‌العاده با سینه خود ایجاد کنید. این کار باعث می‌شود که کمر زیبا به نظر برسد. همچنین می‌توانید به دنبال شلوارها و دامن هایی بروید که دارای انحنا هستند تا لاغرتر به نظر برسید. از آن‌جایی که پاهای خوش فرمی دارید، سعی کنید در انتخاب لباس بیشتر بر این قسمت بدن تمرکز کنید. تاپ و لباس‌های کمربند دار، لباس‌هایی با آستین‌های کلوش، شلوار جین تیره، تاپ‌های دکلته، دامن‌ها و شلوارهای کوتاه و راسته، کت‌ها و پیراهن‌های اپلدار، کمربند، گوشواره و گردنبند بزرگ، کفش پاشنه بلند فرم بدن شما را زیباتر می‌کنند.

افراد با فرم بدن الماسی هم مانند افرادی که فرم بدن بیضی شکل دارند، بهتر است شلوارهای جین مخروطی نپوشند و در انتخاب پیراهن و تاپ به دنبال لباس‌هایی با طرح‌های شلوغ و درست نروند. لباس‌هایی با طرح‌های عمودی و چکمه‌‌های بزرگ هم انتخاب مناسبی برای اندام الماسی شکل نیستند.

image 3

اندام ساعت شنی بالا

این فرم بدن کاملا شبیه به شکل ساعت شنی است. کمر شما زیباترین قسمت بدن شماست و قطعا باید سعی کنید آن را برجسته کنید. شانه‌های شما کمی گرد خواهد بود و باسن شما بزرگتر است. در نتیجه بدنی متناسب و پاهایی خوش فرم خواهید داشت.
با این اندام درست ترین انتخاب پوشیدن لباس و تاپ های یقه هفت و لباس های تیره است. برخی از ژاکت‌ها، دامن‌ها و پیراهن‌های خوش‌دوخت انتخابی عالی هستند که فرم باسن شما زیباتر به نظر برسد؛ اما توصیه می‌کنیم از پوشیدن شلوارهای جین یا ژاکت‌های گشاد، لباس‌های گشاد،

فرم بدن مقالات مزون نورا 6

یقه‌های مربعی شکل، یقه قایقی و دامن یا شلوار راه راه گشاد خودداری کنید.

اندام باریک

اگر باسن و شانه‌های شما کاملاً در یک راستا قرار دارند، تیپ بدنی لاغری دارید. شما ساختار استخوانی کوچکی دارید و مانند یک پرنده سبک هستید! تمایلی به افزایش وزن سریع ندارید، اما در یک چشم به هم زدن وزن کم می‌کنید. دست و پاهای لاغری دارید و فرم باسن شما صاف است. می‌توان گفت داشتن تیپ بدنی باریک آرزوی هر کسی است، زیرا می‌توانید تقریباً هر لباسی بپوشید و بی‌عیب به نظر برسید و استایل های بسیار زیبایی حتی با لباس های مزون نورا داشته باشید و ضمانت کیفیت را با برند نورا تجربه کنید.


همانطور که گفتیم که انتخاب پوشش و استایل های بسیار متنوعی دارید و می‌توانید شلوار جین یا شلوار مخروطی تا مچ پا، دامن‌های پفی، شلوار سندبادی، شلوار جین گشاد، لباس‌های رنگ روشن، لباس‌های با راه راه‌های پهن، تاپ کمربنددار، لباس‌های تونیک، تاپ‌های کوتاه، دامن‌های بلند، دامن‌های مدادی، تاپ‌های پف‌دار، کفش‌های تخت، پاشنه‌های مدادی، چکمه های بلند، شلوار چرمی یا شلوار جین با کت چرمی، کمربندهای پولک دار و کتانی‌های رنگارنگ بپوشید.
نکته‌ای که خانم‌هایی که تیپ بدنی باریک دارند باید به آن توجه کنند، این است که خیلی به دنبال اکسسوری‌ها و بدلیجات بزرگ مثل النگوهای پهن نروند و لباس‌های بیش اندازه تنگ یا گشاد نپوشند. همچنین در انتخاب تاپ و پیراهن طرح‌های گل‌‌دار درشت را انتخاب نکنند و شلوارها و جین‌های تیره نپوشند.

اندام آب نبات چوبی

شاید نام این فرم بدن کمی عجیب باشد اما آنجلینا جولی معروف‌ترین فردی است که این شکل بدن را دارد. فرم بدن آب‌نبات چوبی با سینه کامل و گرد، کمر و باسن باریک، پاهای بلند و شانه های پهن مشخص می‌شود. لباس‌هایی با یقه‌های قایقی، یقه هفت، دامن‌هاو شلوارهای چاک‌دار تا زانو، کفش پاشنه بلند، کت‌های چرم، پیراهن‌های راسته، کت‌های کمربنددار و شلوارهای دمپا‌ گشاد انتخاب‌های بسیار خوبی برای این تیپ بدنی هستند. اما از پوشیدن تاپ‌های گشاد، دامن‌های بلند، گردنبندهای بزرگ، شلوارهای فاق بلند و بلوزهای یقه اسکی خودداری کنید.

فرم بدن مقالات مزون نورا 8


اندام توت فرنگی

در اندام مثلث با قاعده بالا یا فرم بدن زنانه توت فرنگی، شانه‌ها و کارور سینه پهن، کمر پهن‌تر از لگن و‌ در کل پایین تنه کوچک‌تر از بالا تنه است‌. در واقع باریک بودن کمر به دلیل کم بودن دور باسن به‌ خوبی نشان داده نمی‌شود. به همین دلیل به این فرم بدن زنانه اغلب پسرانه یا ورزشکاری می‌گویند.

فرم بدن مقالات مزون نورا 9

در این فرم بدنی بهتر است تمرکز بر حجیم کردن پایین تنه باشد. مثلا لبه افقی دامن و‌ پیراهن، آستین پفی در مچ دست، استفاده از پترن و رنگ روشن در پایین تنه برای وسعت بخشی انتخاب‌های مناسبی هستند.  برای بقه لباستان بهتر است سراغ یقه‌هایی مثل قایقی، دکلته یا خشتی نروید تا عرض شانه‌هایتان بیشتر نشود.

0 0 رای ها
امتیازدهی به نوشته
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سبد خرید0
هیچ کالایی در سبد خرید وجود ندارد!
ادامه خرید
0
پشتیبانی نورا

سوالی دارید؟!

می توانید با ادمین سایت در تماس باشید.

اطلاعیه مهم!

نورایی عزیز با توجه به شلوغی ادره پست در هفته های پایانی سال، ممکن است مرسوله شما بعد از تعطیلات نوروز به دست شما برسد.

با تشکر از شما،  مزون نورا

با ما در تماس باشید.